DIVOKÁ CESTA - NAPŘÍČ AFRIKOU 2008-2017


Přejít na obsah

Expediční dílna

NA ZAČÁTKU

Roman Kaucký manufacturing - výroba vybavení a doplňků nejen pro offroadyKliknutím jste se dostali do dílny Andreiného bratra Romana, který, jak jsme již psali, obětoval spoustu volného času výrobě téměř všeho železného a hliníkového, pro naší cestu potřebného, pro Patrola. Tuto stránku bychom mu rádi věnovali jako poděkování.
M
ůžete si prohlédnout bližší, konkrétnější fotky jeho práce ...
Svojí práci d
ělá vždy dokonale do konečné úpravy, včetně nákresů, návrhů a modelů, které průběžně doupravovává. Je precizní, což ovšem není, s ohledem na finální výrobek, na škodu. "Práce kvapná, málo platná!"

Pokud zrovna upravujete svého offroadového brouka, nebo i cokoliv jiného a líbilo by se Vám něco z „uměleckých děl" z našeho Patrola, z expediční Toyotky Milana Elznice (viz foto níže)
nebo máte svůj vlastní plán či nápad, zkuste vytočit číslo
+420603193113 ozve se Vám Roman Kaucký z Plzeňska a je určité, že se spolu domluvíte a pěkný nárazník, safe box, zahrádku, držák kanystrů, přídavný uzamykatelný box či výjezdové pásy pro Vás udělá dle vašich představ ...

Přední pevnostní nárazník s hrazdou, držákem přídavných světel, otvorem k nasunutí navijáku, jenž bylo přizpůsobeno k možnosti používání jak vpředu tak vzadu na nárazníku. Po stranách jsou také zabudované blinkry a mlhovky či přídavné dálkové světla.

Přední bezpečností nárazník - perfektní a precizní práce
Přední pevnostní nárazník na Nissan Patrol expediční úprava
Detail předního bezpečnostního nárazníku


Zahrádka – střešní nosič. Vzhledem k tomu že auto je krátká verze, musel se vyřešit problém s uchycením do karoserie. Zahrádka je přes celou karoserii, vpředu je uchycena klasicky ve žlábku, na zbytek bylo nutné vyrobit podpěry, vzadu pod hardtop do sloupků a po stranách připevnit na rám s nášlapy. Podlaha zahrádky byla řešená gritem, aby byla lehčí, vzdušnější a nezadržovala nečistoty či vodu. Drátěná podlaha zahrádky je výhodná i pro uchycení nákladu pomocí háků a karabin. Stan je posazený na předek s otvíráním klasicky nad kapotu motoru.

Zahrádka se střešním stanem speciálně na hardtopové boudy
Příprava - střešní zahrádka jako polotovarSafe – uzamykatelný středový kastlík. Z části je ponechán původní plastový (na rádio a vypínače), větší část je nahrazena pevným uzamykatelným kastlíkem, na který byl zezadu připevněn měnič napětí.

Výjezdové pásy. Připevněny jsou na rám přes zadní boční okna, slouží zároveň jako ochrana oken.

Zadní pevnostní nárazník s
držáky na 2 kanystry a 1 rezervu, jsou uzamykatelné. Opět je zde otvor na připevnění navijáku v případě potřeby.


Bezpečnostní uzamykatelný kastlík mezi přední sedačky - safe box
Detail uzamykatelného kastlíku mezi přední sedačky
Nissan Patrol - divoká Afrika na startu cesty napříč Afrikou

Výjezdové pásy - posloužily i jako kryty zadních bočních oken
Výjezdové pásy v akci v tunisé poušti
Zadní bezpečnostní nárazník - precizní perfektní práce Romana Kauckého
Uzamykatelný držák kanystrů na zadním bezpečnostním nárazníku


Zde jsou úpravy Toyoty Milana Elznice (jeho web stránky najdete v „Jak na to – Rada nad zlato“ – připravují se na dlouhou cestu okolo světa)
Jiná forma zahrádky s
různými úchyty a držákem na rezervu.
Úložný box na zadní dveře, uzamykatelný, přístup u spodního z
venku, u horního zevnitř. Nášlapy na kapotu motoru.


Výsledek Romanovo práce na expediční Toyotě Milana Elznice
Výsledek Romanovo práce na expediční Toyotě Milana Elznice
Výsledek Romanovo práce na expediční Toyotě Milana Elznice
Výsledek Romanovo práce na expediční Toyotě Milana ElzniceJe spoustu možností co a jak, za úpravy a výbavy, lze nejen na 4x4 vymyslet a vytvořit. Záleží na potřebách, možnostech a fantazii každého. Pokud i Vás něco napadá, nějaký potřebný uzamykatelný či otevřený box či cokoliv jiného, tato stránka, telefonní číslo či email je Vám plně k dispozici.

Roman Kaucký tel.00420603825126 nebo email rokau@seznam.czZPĚT NAHORU


DOMŮ | VYRAŽ DO AFRIKY S NÁMI | KDO A KAM? | NA ZAČÁTKU | DENÍK CESTY | FOTOALBUM | FOTOALBUM FB | MEDIA | VIDEA | KONTAKT | Mapa stránek


(c) Web design by Andrea Kaucká and René Bauer 2006-2016

Zpět na obsah | Zpět na hlavní menu